Amatérský webzin nejen humoru a literatury |  občasník Klubu Kreslířů Literátů a Humoristů KAPKA SMÍCHU |  facebook facebook facebook facebook
Humor je koření života. Bez srandy to prostě nejde! Nabídka autorům Archív čísel Návštěvní kniha

   Chci zasílat časopis
   na můj email:

Váš email nebudeme nikomu poskytovat. Po vložení emailu se otevře stránka, kde si zašlete potvrzovací email, čímž získáte nárok na zasílání dvou časopisů naší redakce zdarma. Magazínu KAPKA SMÍCHU a jeho přílohy letáku Z.F.I.

Náhledněte do čísla
Klikněte pro zobrazení vtipů z aktuálního čísla
Staň se mecenášem
kultury, zasponzoruj nás
libovolnou částkou:

  Facebookaři zde


  Ven na internet


  Anketa magazínu

Miniaplikace

  Počet koukačů

Aktualní číslo
Spolupráce
Naši autoři
Reklama
Výměnná reklama
Facebook line
Kmenoví partneři
Guestbook
Soutěže
Pro autory
FREEBOOKYEU

  Spřátelené weby:
  
Kontaktujte nás


Web magazín KAPKA SMÍCHU


Nechceme vystupovat v podobě tradičního papírového periodika. Jsme nevýdělečný nadšenecký časopis, který vydělává pouze drobné příjmy na úrovni sponzoringu. Mikrozisky vynakladáme pro zaplacení webhostingu a nákladů spojených s provozem tohoto magazínu. KAPKA SMÍCHU se zrodila hlavně proto, abychom se zviditelnili a mohli s dalšími amatérskými (ale i zavedenými) autory vytvořit určitou tradici. S tímto časopisem pak tvoříme prostor pro začínající autory, kteří nejsou známí a zatím moc viditelní. Oblasti jako je KOMIKS, hádanky, minisérie aj. ... V budoucnu budeme vydávat časopis i v papírové podobě, ale pouze okrajově jen pro vážné zájemce. V elektronické podobě budeme VŽDY ZDARMA.

Náš časopis má podobu občasníku. Od roku 2015 se ovšem snažíme občasník přiblížit dvouměsíčníku. Momentálně na něm pracují dva lidé a několik přispěvatelů. Práce na časopisu je bez honoráře, nadšenecká a amatérská. I přesto, že vystupujeme jako amatéři, chceme něco málo veřejnosti ukázat. Hodláme se tímto bavit, relaxovat a rozvíjet svůj koníček a všech, co s námi budou spolupracovat. Těšíme se na každý dobrý vtip, obrázek, komiks, příspěvek. Chceme dokázat, že i studenti a jednotliví amatéři mají schopnost vytvořit zábavu s pointou, nekomerčně a zajímavý příběh.

RUBRIKY ČASOPISU

ART REVUE NA INTERNETU
V této rubrice se snažíme najít nové mladé autory, kteří kreslí a malují a věnují se výtvarnictví. Ať už se jedná o traditional art nebo o jiné žánry v tomto uměleckém odvětví, převážně spíše mimo karikaturu a tradiční kreslený humor. Pro ten je vyhrazen zbytek časopisu. V ART REVUE cestujeme po facebooku a internetu snažíme se hledat mladé autory, kteří nejsou příliš známí, ale jsou něčím zajímaví.
Literární průlet
Jelikož náš časopis není jen o humoru, ale trochu i o literatuře tak věnujeme jednu, ale většinou více stran v redakční literární příloze "Literární průlet". Pokud pro dané číslo nemáme mnoho příspěvků, pak je rubrika vytrídána "Malým koutkem poezie". Většinou však máme vždy více autorů a představujeme ukázky z jejich tvorby a krátké povídáme o nich samých.
FOTOŠTĚKY
Snažíme se v každém čísle věnovat jednu stranu několika vtipným fotografiím. Ne takovým těm, které běží na různých serverech a na facebooku je horda puberťáků sdílí a někdy je k nim připsán nějaký výrok. Skupiny s vtipy apod. Naopak hledáme fotky vaše, které nám zasíláte, nebo fotky z vláken, či jiných zdrojů, které jsou tzv. ze života. Často i s méně čtených cizojazyčných blogů, kde najdeme nějakou raritní zprávu. Tyto fotky našeho autorství, či propůjčené z jiných koutů světa, pak s komentářem publikujeme v naší rubrice.
PRASÁRNIČKY
Téměř v každém čísle má 1-2 strany tato rubrika. Jelikož čtenáři našeho časopisu (čili VY) v několika anketách označili, že je baví nejvíce humor erotický, již déle jak rok publikujeme tuto růžovočervenou rubriku plnou lechtivého humoru. Tyto vtipy jsou velice populární a jsou jich na internetu miliony. Jak si všímáme takový humor vás málokdy omrzí, a proto se rádi podílíme na tvorbě této rubriky.
Povídková zastavení
V rámci našeho časopisu rádi publikujeme povídky známých i méně známých autorů, kteří mají vždy nějaký zajímavý příběh a rádi jej propůjčí našemu časopisu. Jelikož chceme zachovat zhruba 50:50 literaturu a humor, pak tato rubrika slouží právě k příjemnému posezení u odpočinkového čtení.
Na vážno
Ačkoliv tento časopis není stvořen pro vážná témata jsou společensky zajímavé témy, které bychom i tak rádi zařadili do našeho časopisu. Opět to spadá do té literární sféry našeho periodika. Zhruba 1-2 strany toho, co nám leží na srdci, či na játrech (jak používá náš šéfredaktor) jsou témata, která se týkají často společnosti napříč generacemi a skupinami. Možná některé téze otevíráte i vy, když nám občas napíšete nějaký email. Reakcí na náš časopis zatím není mnoho, ale už nám postupně píšete různé reakce a často mezi nimi se dostáváme k hovorům, které přímo nesouvisí s tvorbou. Proto se máte na co těšit. ;)

Časopis najdete převážně na facebooku, ale i na jiných místech na internetu.


Honoráře pro autory, přispěvatele

Pro pololetí 01/2015-06/2015, ale i 07/2015-12/2015 neplatíme autorům honoráře, kromě placené soutěže, kdy autor nejlepšího vtipu daného čísla obdrží 100,- Kč tedy symbolickou výhru za snahu.